1. Darmowe książki w Internecie, biblioteki cyfrowe:

Czytelniku jeśli posiadasz już kod PIN do IBUK Libra jest on aktywny do lutego 2021 roku, natomiast jeśli nie posiadasz jeszcze PIN-u, napisz do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – prześlemy go e-mailem.

2. Portale edukacyjne dla nauczycieli i uczniów:

3. e-Zasoby Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu:

  • Czytamy podręczniki z biologii, geografii i historii dla klasy piątej. Materiały są dostępne na YouTube DBP

4. Pakiety materiałów z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów:

5. Darmowe e-booki:

  • www.empik.com/czas-w-domu (11 tysięcy e-booków dostępnych bezpłatnie na 60 dni)
  • www.libra.ibuk.pl/ (wirtualna czytelnia z zasobem ponad 2000 tytułów)
  • Publio (księgarnia internetowa z ponad 100 e-bookami za darmo).

Informujemy, że Biblioteki Pedagogiczna i Publiczna
będą zamknięte dla czytelników od 12 marca
na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

7 marca 2020 r. do Biblioteki przybyły uczennice z klasy 1 i 3 Liceum i Technikum - Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu: na spotkanie z książką, któremu towarzyszyły rozmowy o przeczytanych książkach i tytułach jakie można polecić innym do przeczytania, bo z czytelnictwem w Polsce jest bardzo słabo. Powstał więc pomysł na plakat zachęcający młodzież do czytania. Metodą „burzy mózgów” dziewczyny zamieszczały argumenty – dlaczego warto odwiedzić Bibliotekę i dlaczego czytanie jest takie ważne.

Byłam zaskoczona tym co myśli młodzież o czytaniu, które jak stwierdziły uczennice jednak wynosi się z domu. Dziękuje bardzo za spotkanie, zapraszam na kolejne.

nauczyciel – bibliotekarz Dorota Domska

Zapraszamy od 1 – 7 marca 2020 r., do wirtualnej czytelni IBUK Libra gdzie dla Czytelników z okazji Tygodnia E-Książki są przygotowane nowe funkcje na platformie: cytowanie prac oraz tworzenie projektów w MyIBUK.

1 MARCA obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Data wiąże się z egzekucją wojskowych należących do podziemia antykomunistycznego. 1 marca 1951 roku zostało zamordowanych siedmiu członków Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o Żołnierzach Wyklętych zapraszamy do biblioteki, posiadamy ciekawy zbiór książek historycznych i biuletynów Instytutu Pamięci Narodowej.