Mała książka – wielki człowiekRuszył 3. etap ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek", w ramach której każdy uczeń I klasy szkoły podstawowej otrzyma w tym roku prezent – specjalną wyprawkę czytelniczą zawierającą m.in. książkę "Pierwsze abecadło".

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

link do strony: http://wielki-czlowiek.pl/

Najciekawsze biografie:

  • Moore Demi: Intymnie. Wydawnictwo Agora, 2020 r.

Książka przedstawia autobiografie Demi Moore. Aktorkę wszyscy pokochali za rolę Molly w filmie „Uwierz w ducha”. Następnie zagrała m.in. w „Niemoralnej propozycji”. To aktorka, która była na szczycie kariery zawodowej.

  • Kubicki Grzegorz, Drzewicki Maciej: Ania. Biografia Anny Przybylskiej. Wydawnictwo Agora, 2017 r.

To pierwsza autoryzowana przez rodzinę biografia aktorki. Anna Przybylska została Królową Serc w kraju, w którym ludzie sukcesu nigdy nie mają łatwo. Utożsamiana była z polskim kinem lat 90, przed kamera była bardzo naturalna. Trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności. Była sympatyczną Marylką ze Złotopolskich. Długo nie miała szczęścia w miłości lecz ciągle była zakochana. Ciągle śpieszyła się, tak jakby czuła, że to wszystko może zbyt długo nie potrwać.

  • Lipska Barbara K., Mc Ardle Elaine: Neurolożka. Piękny umysł, który się zgubił. Wydawnictwo Agora, 2020 r.

Doktor Barbara Lipska wybitna neurolożka, specjalistka od chorób psychicznych. W książce autorka opisuje cud, który się jej przydarzył. Mózg dotknięty chorobą sam się uzdrowił. Polka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych dowiaduje się , że ma raka mózgu. Choroba rozwija się błyskawicznie a jej objawy przypominają schizofrenię i demencję. Wydaje się , że dla doktor Lipskiej nie ma nadziei, traci świadomość ale jej pamięć rejestruje wszystko co działo się podczas choroby. Kiedy powraca do zdrowia dokonuje zapisy sowich odmiennych stanów świadomości. Jest to opowieść o tym, jak choroba psychiczna zmienia osobowość człowieka.

Chcesz więcej się dowiedzieć zamów książki w księgarni internetowej: czytam.pl – warto!; 50 procent taniej.

Moore Demi: Intymnie. Wydawnictwo Agora, 2020 r.

Kubicki Grzegorz, Drzewicki Maciej: Ania. Biografia Anny Przybylskiej. Wydawnictwo Agora, 2017 r.

Lipska Barbara K., Mc Ardle Elaine: Neurolożka. Piękny umysł, który się zgubił. Wydawnictwo Agora, 2020 r.

Zachęcamy do interaktywnej wystawy, która przedstawia podstawowe informacje o powstańczym zrywie w sierpniu i we wrześniu 1944 roku. Projekt przygotowało Biuro Edukacji Narodowej IPN Centrali w Warszawie.

Wystawa jest pierwszą – w całości kolorową – wystawą o Powstaniu Warszawskim. Zaprezentowane fotografie pochodzą ze zbiorów m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Polskiej Agencji Prasowej, Ośrodka KARTA i kolekcji prywatnych.

https://ipn.gov.pl/download/1/341004/A3.pdf

Biblioteka poleca:

Opowieści z tomu Balsam dla duszy nauczyciela, napisane przez nauczycieli, pedagogów i byłych uczniów, pomogą zrozumieć zmagania, cierpienia, udręki i zwycięstwa, które stają się udziałem wszystkich wychowawców, oraz przypomną, że również i ty – podobnie jak wszyscy, którzy pracują z dziećmi – masz wielki wpływ na kształtowanie osobowości swoich uczniów.

Na ogólnopolską akcję czytelniczą – Noc Bibliotek, w której nasza Biblioteka po raz kolejny wzięła udział przy zachowania wszelkich obostrzeń reżimu sanitarnego, złożyły się niezwykle interesujące przedsięwzięcia edukacyjne rozwijające świadomość ochrony klimatu, zgodnie z hasłem: Klimat na czytanie. Uczennice szkoły podstawowej on-line wykonały z różnych ścinków materiału torby „eko”; metodą burzy mózgów młodzież I LO w Miliczu zapisała swoje pomysły na ochronę przyrody; dla odwiedzających Bibliotekę czekała „Klimatyczna Półka Biblioteczna”, bogata w zasoby z Biblioteki Pedagogicznej i Powiatowej Biblioteki Publicznej; rozdawane były również hasła do filmu on-line dla dzieci. Bardzo dziękujemy Wszystkim Czytelnikom za włączenie się do akcji czytelniczej.