W poniedziałek: 16 października 2017 r., przybyli do Biblioteki na zajęcia uczniowie Gimnazjum i Szkoły Zawodowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Miliczu wraz z bibliotekarką panią Beatą Pawlikowską.

Tematem zajęć było zapoznanie ze źródłami informacji dostępnymi w Bibliotece Pedagogicznej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Zwiedzanie biblioteki, zajęcia w sali konferencyjnej z tablicą interaktywną.

Uczniom przedstawiono:

  • różne źródła informacji (słowniki, encyklopedie, przewodniki, atlasy, albumy, foliogramy w formie książki, słowniki, audiobooki, inne multimedia)
  • zasady korzystania z biblioteki
  • zwiedzanie magazynu książek , kartę elektroniczną i katalog on-line, zapoznanie z literaturą PBP z wolnym dostępem do półek
  • 2 prezentacje multimedialne o bibliotekach w Polsce i na świecie oraz zawodzie bibliotekarza.

Następnie uczniowie otrzymali 29 kart z literami alfabetu i według własnej inwencji twórczej utworzyli katalog alfabetyczny. Po czym każdy z uczniów zapisał tytuł przeczytanej lub ulubionej książki i ułożył alfabetycznie w katalogu. Zadanie wzbudziło wiele emocji i zainteresowania z czego zadowolone były panie prowadzące: Dorota Domska i Beata Pawlikowska.