22 listopada 2017 r. odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Miliczu spotkanie autorskie z Anną Gibasiewicz - autorką i pisarką książek dla dzieci, doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, nauczycielem dyplomowanym języka polskiego. Do Biblioteki w tym dniu przybyli uczniowie Szkół Powiatu Milickiego: SP nr 1, SP nr 2, SOSW. Autorka promowała podczas spotkania swoją książkę pt. „Baśń o perle”. Podczas pierwszej części spotkania uczniowie słuchali fragmentów baśni i opowieści o niezwykłych przygodach bohaterów. Natomiast druga część baśniowych opowieści miała charakter warsztatów, poprowadzonych metodami aktywnymi. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali autorki, odpowiadali ciekawie na pytania i brali żywy udział w dyskusji na temat konsekwencji podejmowanych decyzji, tego, co jest w życiu najważniejsze i jak można zmienić się na lepsze. Autorka dziękowała małym czytelnikom za dojrzałą i ujmującą interpretację treści jej książki.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek, wkomponowanych w ciekawą, artystyczną aranżację sali konferencyjnej biblioteki. W trakcie zajęć uczniowie oglądali także przygotowane wcześniej rekwizyty, nawiązujące do baśni: perłowe korale i piękną muszlę. Zapoznali się także z historią powstawania pereł. Miliccy uczniowie byli niezwykle aktywni i również sami zadawali pytania autorce, dotyczące na przykład procesu pisania.

Na zakończenie były wspólne zdjęcia i możliwość kupienia książki z dedykacją. Mamy nadzieję, że będziemy mogli gościć Panią Annę kolejny raz, być może przy okazji opowieści drugiej części „Baśni o perle”, która właśnie powstaje. Jesteśmy bardzo ciekawi dalszych losów Elwiki, córki bogatego kupca.

Spotkanie zorganizowała, przy współpracy z Siecią Bibliotekarzy, Dorota Domska, nauczyciel - bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Miliczu.