5 października do Powiatowej Biblioteki Publicznej i Pedagogicznej przybyli na Noc Bibliotek liczną grupą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia wraz z paniami z biblioteki szkolnej oraz uczniowie z innych szkół. Na Wszystkich czekała pani Anna Gibasiewicz, pisarka, polonistka, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa. Hasło nocy bibliotek: Znajdźmy Wspólny Język, było okazją do promocji przez panią Annę Gibasiewicz drugiej części „Baśni o perle”, pt. „Wyprawa Endoasa”. Uczniowie ze szczególną uwagą słuchali fragmentów baśni opowiadanych i czytanych przez pisarkę. Bacznie obserwowali ilustracje do baśni wyświetlane na tablicy interaktywnej. Po czym zadawali bardzo twórcze i przemyślane pytania dotyczące baśniowych przygód Endoasa i pisania książek dla dzieci przez panią Annę a głównie skąd zrodził się pomysł na pisanie i czym inspiruje się pisarka. Było widać, że tak inteligentnych pytań pani Anna się nie spodziewała. Na zakończenie chętni mogli kupić książki z dedykacją od autorki.

Bardzo dziękujemy Wszystkim którzy przyjęli nasze zaproszenie na Noc Bibliotek przede wszystkim autorce baśni, uczniom i ich nauczycielom.

Książki: „Baśń o perle” i „Wyprawa Endoasa” są do nabycia w Bibliotece Pedagogicznej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.