W ubiegłym tygodniu w sali PCEiPP odbyła się z okazji Dnia Chłopaka zabawa dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Miliczu. Najpierw były serdeczne życzenia, które w imieniu pań wychowawczyń: Ani, Justyny, Ewy i dziewcząt z internatu SOS-W oraz swoim własnym złożyła p. Małgorzata Dziarko. Potem były pieczone kiełbaski z grilla oraz dużo śmiesznych konkursów. Konkursy służyły przede wszystkim rozpoznaniu sprawności chłopców w szybkości jedzenia napoleonek bez użycia rąk, zjedzeniu pączka ze sznurka , prawidłowym rozbiciu jajek. Chłopcy sprawności zaliczyli na piątkę z plusem. Pomiędzy tańcami były zagadki. Przy ich rozwiązywaniu chłopcom pomagały Panie i koleżanki. Było bardzo wesoło.

08.06 Centrum Edukacji Ekologicznej odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu. Zajęcia były bardzo rozbudowane i poprowadziła je p. Małgorzata Dziarko. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się coś o komunikacji między zwierzętami, oraz poznali magię roślin leczniczych. Dużo ciekawostek, jak i dobroci w postaci własnoręcznie robionych syropów z lipy, czarnego bzu, soku z brzozowy z cytryną. Największym hitem było masełko z krwawnikiem ;-)

Pogoda nas rozpieszcza, mamy dużo słońca. Dzięki niemu możemy wyjść na łąki i podziwiać różne cuda. W dniu dzisiejszym wybraliśmy się z gr. 5 latków na spacer, zobaczcie sami co nam pięknego z tego spaceru wyszło.

Za tydzień wakacje, wszyscy myślami są daleko, ale pracujemy intensywnie. SP W Czatkowicach i ich Ekoludki :)

Tuż przed przerwą wakacyjną w dniach 13 i 14.06.18 r., odwiedzili nas uczniowie kl. III f i h SP nr 2 w Miliczu. Warsztaty w akwarium.