Aktualna propozycja zajęć na II semestr roku szkolnego 2018/2019 - [otwórz]

 
 1. „Selfie z poezją w Dolinie Baryczy” - warsztaty literacko – plastyczne.
 2. „Bibliotekotropiciele w Dolinie Baryczy” - gry terenowe i dydaktyczne, warsztaty plastyczne (dla uczniów z kl. VII-VIII SP, gimnazjum i szkół średnich).
 3. „Magia roślin leczniczych” - prezentacja o historii użytkowania ziół przez ludzkość (wszystkie typy szkół i przedszkola).
 4. „Tajemnice łąki” - rośliny i zwierzęta zamieszkujące łąkę, znaczenie dzikich łąk i nieużytków dla pożytecznych owadów – zajęcia warsztatowo – terenowe, połączone z prezentacją i pokazem (zajęcia dla przedszkoli i kl. I-IV SP).
 5. „Rybki w akwarium” - warsztaty dydaktyczno – plastyczne,zajęcia rozpoczynają się prezentacją o rybach, ich budowie, zwyczajach, a kończą „robieniem swojego akwarium” ze słoika (przedszkola i kl. I-III SP).
 6. „W Krasnolandii Doliny Baryczy” - warsztaty dydaktyczno – plastyczne, połączone z filmem rozpoczynają się bajką o krasnalach i ich problemach z odpadami, potem są zajęcia warsztatowe z segregacji odpadów, na koniec zajęć dzieci robią ludzika z odpadów (plastykowe pudełka, butelki, folia itp.) (zajęcia dla przedszkoli i kl. I-III SP).
 7. „Czego rośliny potrzebują do życia?"- prezentacja o potrzebach roślin, pokaz kiełkujących nasion oraz ćwiczenia podsumowujące (zajęcia dla przedszkoli i kl. I-IV SP).
 8. „Dolina Baryczy dolina karpia hodowlanego” - historia udomowienia karpia, hodowla karpia na przestrzeni wieków w Polsce w Europie, znaczenie hodowli karpia w tradycji polskiej – prezentacja, pokaz, zajęcia plastyczne, układanie puzzli (zajęcia dla wszystkich typów szkół i przedszkola).
 9. „Kartka okolicznościowa” - 1 część zajęć - prezentacja o pochodzeniu kartki i jej historii 2 część zajęć – warsztaty - robimy kartki okolicznościowe z różnych odpadów papierowych, tekstylnych i innych (zajęcia dla wszystkich typów szkół i przedszkola).
 10. „Witaminy w owocach jesieni" - prezentacja o występowaniu i znaczeniu witamin, zajęcia plastyczne "Moje piękne jabłko", zajęcia warsztatowe połączone z degustacją soków z wyciskarki: ”Jak przygotowujemy soki z owoców i i jakie ma sok wartości odżywcze?" (zajęcia dla grup przedszkolnych i dla klas I-III szkoły podstawowej).
 11. „Pochodzenie i udomowienie zbóż" - prezentacja o pochodzeniu zbóż i ich udomowieniu, budowa i właściwości odżywcze ziaren zbóż, przygotowanie ciasta i pieczenie bułek z ciasta drożdżowego (zajęcia dla grup przedszkolnych i dla klas I-VI szkoły podstawowej).

Serdecznie zapraszamy!
Szczegóły można uzgodnić.
tel. +48 71 384 02 37 lub kom. +48 501 741 941