Od 1 września 2019 r. działalność
Centrum Metodycznego została wstrzymana.
W związku z powyższym PCEiPP
nie będzie koordynowało konkursów powiatowych.

27.03.2019 w szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. Po raz kolejny uczniowie z trzech szkół powiatu milickiego, zmierzyli się z zadaniami językowymi, przygotowanymi przez organizatora konkursu. Byli to uczniowie klas szóstych, siódmych oraz ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu, Społecznej Szkoły Podstawowej Ad Astra w Miliczu oraz Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Bukowicach.

Konkurs składał się z dwóch części. Część pierwsza polegała na rozwiązaniu testu pisemnego, zawierającego zadania sprawdzające rozumienie tekstu pisanego, zadania sprawdzające znajomość leksyki oraz gramatyki oraz zadanie otwarte, polegające na napisaniu krótkiej wypowiedzi na podany temat. Część druga konkursu obejmowała zadania ustne. Podczas części ustnej komisja brała pod uwagę przekazaną przez uczestnika treść, bogactwo językowe oraz poprawność językową. Laureaci konkursu zostali wyłonieni odrębnie w każdym pionie klas. Konkurs zakończył się rozdaniem nagród oraz dyplomów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu
dla nauczycieli szkół podstawowych klas IV-VIII, klas gimnazjalnych
oraz szkół ponadpodstawowych.

Temat szkolenia: „Agresywne i prowokacyjne zachowania uczniów”.

 

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej -

Spotkanie dla nauczycieli odbywających staż na nauczyciela mianowanego odbędzie się o godz. 14.30 w dniu 17.01.2019 r. w I LO im. Armii Krajowej w Miliczu w sali PO (2 piętro).

Tematyka spotkania:

  • przypomnienie zapisów aktów prawnych, regulujących uzyskanie stopnia awansu nauczyciela mianowanego
  • zasady dotyczące sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego
  • prezentacja dorobku zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego

Prowadzący: Anna Waleńska

15 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej im Juliusza Słowackiego w Sułowie odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej - „Ten świat nie zginie dzięki nam - Z Kresów rodem”, przygotowany przez panią Agnieszkę Sadownik. Konkurs był częścią działań promujących akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z trzech szkół powiatu milickiego: Szkoły Podstawowej we Wziąchowie Wielkim, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I stopnia w Miliczu, Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Sułowie.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
I miejsce: Miłosz Sip
II miejsce: Maciej Soliński
III miejsce: Maciej Kowalski

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.