Drukuj
Odsłony: 2073

Spływ kajakowy

 

Przykładowa trasa spływu kajakowego (ok. 10 km)

I Przystań: Zespół Parkowo – Pałacowy w Miliczu, Izba Regionalna w Miliczu.

II Przystań: Ostoja (miejsce na zrobienie ogniska).

III Przystań: Grodzisko Kaszowo (drewniana wiata, wymurowane miejsce na ognisko, boisko)

IV Przystań: wypływ na campingach, możliwość zwiedzenia Izby Regionalnej w Miliczu.

 

Baryczą można spłynąć do Odolanowa, aż po jej ujście do Odry w Wyszanowie oraz na dopływach Baryczy: Prądni, Orli lub Młynówce Sułowskiej.

Przystanie: Odolanów, Potasznia, przy jazie Bolko koło Nowego Zamku, przy jazie Sławoszowice, przy jazie Sułów, w Żmigrodzie (przy zespole parkowo- pałacowym).

 

 

FotoSafari w Ptasim Raju

 

               FotoSafari to wycieczka wozem konnym połączona z obserwacją przyrody Stawów Milickich. Trasa przejazdu prowadzi przez rezerwat ornitologiczny w kompleksie Ruda Sułowska i jest to jedna z niewielu możliwości odwiedzenia tego chronionego terenu i poznania jego tajemnic.

               Każdej wycieczce towarzyszy przewodnik, który opowiada o przeszłości i teraźniejszości Stawów Milickich, hodowli ryb oraz prowadzi z uczestnikami obserwację ptaków i zwierząt. Przejazd trwa ok. 2 godzin , uczestnicy otrzymują lornetki do obserwacji, a przewodnik dysponuje również profesjonalną lunetą dla birdwatcherów.

               FotoSafari kończy się wizytą w skansenie, gdzie można zobaczyć tradycyjne narzędzia rybackie, ptaki i zwierzęta Doliny Baryczy oraz duże akwarium z rybami słodkowodnymi.

 

 

Paintball

 

Paintball jest sportem praktycznie dla każdego. Niektórzy nazywają tę zabawę intensywnym testem fizycznym Nie ma znaczenia płeć gracza, wiek również nie odgrywa żadnej roli. Jest to sport - bo tak to należy nazwać, który w Polsce zdobywa sobie coraz większą popularność. Paintball to obecnie najmodniejsza gra strategiczna na świecie dla tych, którzy lubią mocne wrażenia i sportową rywalizację.

 Wyposażenie dla jednej osoby:

 

Bombkarnia ,,Szklany Świat”

 

 

 

 

 

Dodatkowa oferta DLA CHĘTNYCH - odpłatna lekcja malowania bombki. Uczestnik samodzielnie wykonaną ozdobę choinkową zabiera ze sobą. NOWOŚCIĄ są dwudniowe warsztaty dekoupage. Jest to nowa forma zdobienia szkła, drewna i metalu. Wykonane rzeczy uczestnicy zajęć zabierają ze sobą.

 

 

Turystyka rowerowa

             

              Dolina Baryczy to wymarzony wręcz teren dla rowerzystów. Liczna sieć utwardzonych dróg leśnych oraz dróg lokalnych o wyjątkowo małym ruchu samochodowym, piękne krajobrazy, a także urozmaicona miejscami rzeźba terenu szczególnie zachęca do odbywania wycieczek rowerowych.

              Główną osią tras rowerowych jest ścieżka rowerowa śladem kolei wąskotorowej wybudowana w latach 2010 – 2011. Nieużywany teren dawnej kolejki wąskotorowej został przekształcony w produkt turystyczny, którego celem ma być przyciągnięcie zarówno turystów rowerowych jak i miłośników kolei szukających śladów dawnych linii kolejowych. Ścieżka rowerowa ma szerokość 2 mi długość 20 km. Dodatkowo wzdłuż trasy usytuowano elementy małej architektury, nawiązujące do dawnych stacji kolejowych. Służą jako miejsca odpoczynku wzdłuż szlaku. Wzdłuż ścieżki ustawione są również wagony, lokomotywy taboru kolejowego oraz tablice informacyjne o historii kolejki, podkreślające charakter miejsca i jego unikatowość.

 

 

Obserwacja ornitologiczna

 

Obszar jest objęty europejską siecią odnowy Natura 2000.

Można spotkać około 300 gatunków rzadkich ptaków obserwowanych z:

-     Ruda Milicka nad Stawem Słupim,

-     Niezgoda nad Stawem Niezgoda,

-     Stawno nad Stawem Polny.

 

 Oferta sportowa

 

 

Zajęcia ekologiczne